Nie czekaj! Wypełnij zgłoszenie i ucz się razem z nami

HIP HOP

Hip-hop powstał na początku lat 70tych XX wieku w nowojorskim Bronxie. Taniec ten wyszedł z amerykańskich gett i był wyrazem buntu czarnoskórych mieszkańców nowojorskich dzielnic.Hip Hop zaliczany jest do Street Dance czyli tańca ulicznego, który obejmuje szeroki zakres ruchów i kroków podstawowych, które w trakcie rozwoju przyjęły swoje nazwy. Hip Hop jest tańcem o dużej swobodzie technicznej, jednak należy pamiętać o feeling’u (bounce, rock, groove) który jest podstawą ruchu w hip hop’ie – czyli czucie muzyki, przekładające się na rytmiczny ruch, luz – płynność przy odpowiednich ruchach oraz izolacja – przede wszystkim górnej części ciała. Hip Hop jest niezwykle dynamicznym tańcem, który łączy luz z perfekcyjnymi ruchami, a co najważniejsze daje możliwość improwizacji, wolności tanecznej i dużej ekspresji.

JAZZ DANCE

Jazz Dance – Taniec Jazzowy. Geneza tańca jazzowego sięga końca XIX wieku. Łączyon ze sobą balet, modern i akrobatykę, jest pokazem dużych umiejętności fizycznych tancerza. Taniec jazzowy wymaga nie tylko silnych mięśni, ale także sprawności całego ciała, a przede wszystkim rozciągnięcia, które jest niezbędne do wykonywania wielu elementów jazz’owych. Sprawdź, czym charakteryzuje się taniec jazzowy, jaka jest jego historia oraz dowiedz się, komu jest polecany.

DANCEHALL

To styl tańca wywodzący się z egzotycznej Jamajki, Ten energiczny taniec sprawi, że spalisz mnóstwo kalorii przy pobudzających dźwiękach dancehall’owej muzyki inspirowanej reggae. Twórcą stylu jest Bogle, który „zrewolucjonizował” taniec na Jamajce.Ówczesną ideą dancehall’u było jednoczenie się ludzi poprzez tańczenie prostych, powtarzających się kroków, które niosły ze sobą przekaz codziennego życia. Dancehall na przestrzeni kilku/kilkunastu lat bardzo szybko się rozwinął. W dalszym ciągu powstają nowe ekipy, nowe kroki oraz różne style i ich odmiany – Bad Man style, Female style, DancehallQueen, Smooth, Daggering Dance – to style wywodzące się z Dancehall’u. Przyjdź i sam sprawdź, na czym polega dancehall, a zapewniamy Cię, że pokochasz ten styl!

WAACKING

Waacking to styl tańca zrodzony w erze disco lat 70tych w klubach LBGT w Los Angeles. Podstawą stylu jest charakterystyczny ruch rękoma i ramionami w rytm muzyki, zawiera również pozowanie oraz prace nóg. Waacking kładzie duży nacisk na muzykalność i interpretację muzyki i jej rytmu, a jest nią disco.

HIGH HEELS

W naszym studiu znajdą Państwo także zajęcia dedykowane głównie kobietom. High Heels to taniec na obcasach, seksowny, zmysłowy, delikatny lub dynamiczny. Chorografie tworzone są tak, aby każda kobieta mogła poczuć się swobodnie, kobieco.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this